2020 Australian Championship Entry List

Saturday 11 April to Monday 13 April 2020
Southport RSL Club, Gold Coast, Australia

Entries as at 17th February 2020

NameState/ Country Section
Alan Mathews WA Plate
Andrew Fisher Vic Championship
Arlene Williams ACT Plate
Arnold Appelhof QLD Championship
Barry Harridge VIC Championship
Barry Jordan SA Championship
Benjamin Lee WA Championship
Carol Johnsen VIC Championship
Carol Johnston QLD Plate
Cheah Siu Hean SingaporeChampionship
Christiane McCann VIC Plate
Edward Okulicz Vic Championship
Emanuel Atsas SA Plate
Esther Perrins NSW Championship
Francoise FinlaysonSA Plate
Heather Long VIC Championship
Jane Brown QLD Championship
Jane Taylor SA Championship
Joanne Craig NSW Championship
John Spaan ACT Championship
Judy Mansfield SA Plate
Judy Mason QLD Plate
Julie Brice QLD Championship
Karen Richards QLD Championship
Karen Woodhead QLD Plate
Karrin Henderson QLD Championship
Karyn Crease SA Plate
Lexie Neale NSW Championship
Louisa Atsas SA Plate
Lyndee Hill SA Plate
Margaret Neale NSW Championship
Natalie Tadday NSW Plate
Paul Richards QLD Championship
Paula Messer VIC Plate
Peter Bauer VIC Plate
Rael Hayman QLD Championship
Rene Chelton NSW Plate
Roslyn Murphy NSW Plate
Sally Martin WA Championship
Susan MacGillivray ACT Championship
Tony Williams ACT Championship
Trish Brighton QLD Championship
Vicki Russell QLD Plate
Victor Tung NSW Championship
Vincent Nguyen ACT Plate
Yeo Kian Hung MalaysiaChampionship

Entries by Rating

Championship

NameASPA rating (at entry)
Andrew Fisher 2024
Edward Okulicz 1950
Yeo Kian Hung 1896
Esther Perrins 1894
Joanne Craig 1843
Cheah Siu Hean 1778
Victor Tung 1736
Rael Hayman 1735
Karen Richards 1658
John Spaan 1595
Jane Taylor 1570
Barry Jordan 1532
Heather Long 1521
Jane Brown 1516
Paul Richards 1484
Carol Johnsen 1483
Barry Harridge 1480
Julie Brice 1446
Trish Brighton 1444
Sally Martin 1434
Margaret Neale 1357
Tony Williams 1342
Benjamin Lee 1324
Susan MacGillivray1323
Lexie Neale 1318
Karrin Henderson 1264
Arnold Appelhof 1240

Plate

NameASPA rating (at entry)
Natalie Tadday 1299
Francoise Finlayson1232
Paula Messer 1208
Karen Woodhead 1200
Peter Bauer 1195
Rene Chelton 1105
Arlene Williams 1100
Vicki Russell 1092
Alan Mathews 1087
Judy Mansfield 1084
Karyn Crease 1070
Roslyn Murphy 1064
Christiane McCann 1057
Lyndee Hill 1042
Vincent Nguyen 1033
Louisa Atsas 1007
Carol Johnston 927
Emanuel Atsas 880
Judy Mason 626